Pedicure podologiczny Łódź – opracowanie stóp

Pielęgnacja stóp jest bardzo ważnym elementem higieny i zdrowia całego organizmu człowieka. Stopy utrzymują cały nasz ciężar, dlatego warto otoczyć je specjalistyczną opieką podologiczną. W naszym gabinecie proponujemy Państwu wykonanie profesjonalnej pielęgnacji stóp i paznokci. Taki zabieg przebiega w warunkach z zachowaniem jak największej czystości, sterylności i bezpieczeństwa pacjenta, na materiałach jednorazowego użytku.

Przed zabiegiem podologicznym dokładnie oglądamy stopy. Informujemy pacjenta o wszystkich niepokojących zmianach czy problemach, które są do zlikwidowania oraz planujemy zabieg i dalsze leczenie. Pedicure  wykonywany jest na nowoczesnym sprzęcie najwyższej jakości przez wykwalifikowany personel. Zabieg podologiczny polega na usuwaniu zrogowaciałej skóry, odcisków czy modzeli oraz obcięciu i wygładzeniu płytki paznokciowej. Używamy profesjonalnych preparatów w postaci oliwek, masek do stóp oraz kremów, aby na koniec zabiegu dodatkowo zmiękczyć i nawilżyć skórę stóp i paznokcie. Nasza bogata oferta podologiczna, a także fachowe przygotowanie pracowników, pozwalają w profesjonalny sposób pomóc pacjentowi w każdym wieku. W naszej przychodni podologicznej istnieje możliwość nabycia odpowiednich produktów kosmetycznych i materiałów opatrunkowych oraz specjalistycznych wkładek do butów, ortez, czy innych niezbędnych środków. Przestrzeganie zaleceń domowych dotyczących pielęgnacji stóp pozwali na szybkie doprowadzenie wyglądu stóp do oczekiwanych efektów.

Zapraszamy do wizyty

Wizyta w naszej przychodni podologicznej zapobiegnie nieprzyjemnym dolegliwościom, bólowi czy dyskomfortowi podczas chodzenia. Pomoc Państwu jest naszym priorytetem, ponieważ chcemy abyście mogli swobodnie się poruszać i chodzić do późnej starości.

Zapraszamy do skorzystania z profesjonalnej
pielęgnacji stóp!!!

Opracowanie stóp na przykładzie pacjentów:

Pacjent 1. – Pacjent w wieku średnim zgłosił się na zabieg opracowania stóp. Głównym problemem podologicznym były zrogowacenia i modzele oraz brak umiejętności prawidłowej pielęgnacji stóp. Dodatkowo, z racji kilkugodzinnej pracy na nogach, pojawił się problem bolesności śródstopia i pięt.

Pacjent również zaczął odczuwać męczący stan potliwości, jaki nie udało się usunąć żadnymi preparatami dostępnymi w ogólnej sprzedaży.

Przed zabiegiem:

Opracowanie stóp polegało przede wszystkim na usunięciu zrogowaceń na specjalistycznym unicie podologicznym, dezynfekcji preparatami o szerokim spektrum działania bakterio – grzybiczo i wirusobójczego, a następnie aplikacji preparatów keratylizujących zmiękczających i natłuszczających powłoki skórne.

Następnie pacjent został nauczony odpowiedniej pielęgnacji podologicznej, a dokładnie masowania części modzelowych skóry, aby systematycznie zmiękczać ją za pomocą odpowiedniej techniki masażu. Kolejnym czynnikiem jaki został wprowadzony do pielęgnacji było moczenie stóp w solach jonizowanych i codzienne stosowanie odkażalnika.

Bezpośrednio po zabiegu:

Wyprowadzenie stóp tego typu wymaga od pacjenta starannej codziennej pielęgnacji i systematyczności. Ponadto konieczne jest dobranie odpowiednich wkładek ortopedycznych, a także butów.

Biorąc pod uwagę ilość problemów z jakimi się pacjent zgłasza, bierzemy pod uwagę również intensywność zmian i rodzaj wykonywanej pracy (siedząca czy stojąca), która ma olbrzymie znaczenie w trakcie terapii. Proces leczenia uzależniony jest od głębokości zmian , jak np.: modzele czy czasu ich trwania np.: grzybica stóp. Pacjent większość zabiegów , takich jak masaż , dezynfekcja , moczenie stóp w solach, wykonuje sam w domu i ma je rozpisane w indywidualnych zaleceniach.

W trakcie całego procesu leczenia podologicznego 3- 6 miesięcy, zalecane są 2-3 wizyty w naszej przychodni, które polepszają stan stóp.

Bezpośrednio po zabiegu:


Opracowanie płytki paznokciowej:

Starsi pacjenci mający problem z wrastającymi paznokciami, grubymi i sprawiającymi kłopoty w normalnym funkcjonowaniu, znajdą możliwości pomocy u naszych podologów przy wykonaniu specjalistycznego zabiegu podologicznego – opracowania paznokci.

Wielokrotnie w trakcie zabiegów, okazuje się, że pacjent ma ukryte ranki, odciski lub inne miejsca wywołujące ból lub dyskomfort w chodzeniu.

Pacjentom starszym proponujemy szybkie i proste rozwiązania obcięcia paznokci, dezynfekcji i oszlifowania zrogowaciałych paznokci. Natłuszczenie olejkami przeciwgrzybicznymi przywraca blask paznokci i zabezpiecza ich strukturę.

Osoby starsze zdecydowanie rzadziej mogą odwiedzać specjalistyczny gabinet podologiczny pielęgnacji stóp z racji wolnego odrastania paznokci.

Pocket

Copyrights 2020 Centrum Stopy Agnieszka Głuszczak