Pedicure / Opracowanie stóp

Pielęgnacja stóp jest bardzo ważnym elementem higieny i zdrowia całego organizmu człowieka. Stopy utrzymują cały nasz ciężar, dlatego warto otoczyć je specjalistyczną opieką. W naszym gabinecie proponujemy Państwu wykonanie profesjonalnej pielęgnacji stóp i paznokci. Taki zabieg przebiega w warunkach z zachowaniem jak największej czystości, sterylności i bezpieczeństwa pacjenta, na materiałach jednorazowego użytku.

Przed zabiegiem dokładnie oglądamy stopy. Informujemy pacjenta o wszystkich niepokojących zmianach czy problemach, które są do zlikwidowania oraz planujemy zabieg i dalsze leczenie. Pedicure wykonywany jest na nowoczesnym sprzęcie najwyższej jakości przez wykwalifikowany personel. Zabieg polega na usuwaniu zrogowaciałej skóry, odcisków czy modzeli oraz obcięciu i wygładzeniu płytki paznokciowej. Używamy profesjonalnych preparatów w postaci oliwek, masek do stóp oraz kremów, aby na koniec zabiegu dodatkowo zmiękczyć i nawilżyć skórę stóp i paznokcie. Nasza bogata oferta, a także fachowe przygotowanie pracowników, pozwalają w profesjonalny sposób pomóc pacjentowi w każdym wieku. W naszej przychodni istnieje możliwość nabycia odpowiednich produktów kosmetycznych i materiałów opatrunkowych oraz specjalistycznych wkładek do butów, ortez, czy innych niezbędnych środków. Przestrzeganie zaleceń domowych dotyczących pielęgnacji stóp pozwali na szybkie doprowadzenie wyglądu stóp do oczekiwanych efektów.

Wizyta w naszej przychodni zapobiegnie nieprzyjemnym dolegliwościom, bólowi czy dyskomfortowi podczas chodzenia. Pomoc Państwu jest naszym priorytetem, ponieważ chcemy abyście mogli swobodnie się poruszać i chodzić do późnej starości.

Zapraszamy do skorzystania z profesjonalnej
pielęgnacji stóp!!!

Opracowanie stóp:

Pacjent 1. – Pacjent w wieku średnim zgłosił się na zabieg opracowania stóp. Głównym problemem były zrogowacenia i modzele oraz brak umiejętności prawidłowej pielęgnacji stóp. Dodatkowo, z racji kilkugodzinnej pracy na nogach, pojawił się problem bolesności śródstopia i pięt.

Pacjent również zaczął odczuwać męczący stan potliwości, jaki nie udało się usunąć żadnymi preparatami dostępnymi w ogólnej sprzedaży.

Przed zabiegiem:

Opracowanie stóp polegało przede wszystkim na usunięciu zrogowaceń na specjalistycznym unicie podologicznym, dezynfekcji preparatami o szerokim spektrum działania bakterio – grzybiczo i wirusobójczego, a następnie aplikacji preparatów keratylizujących zmiękczających i natłuszczających powłoki skórne.

Następnie pacjent został nauczony odpowiedniej pielęgnacji, a dokładnie masowania części modzelowych skóry, aby systematycznie zmiękczać ją za pomocą odpowiedniej techniki masażu. Kolejnym czynnikiem jaki został wprowadzony do pielęgnacji było moczenie stóp w solach jonizowanych i codzienne stosowanie odkażalnika.

Bezpośrednio po zabiegu:

Wyprowadzenie stóp tego typu wymaga od pacjenta starannej codziennej pielęgnacji i systematyczności. Ponadto konieczne jest dobranie odpowiednich wkładek ortopedycznych, a także butów.

Biorąc pod uwagę ilość problemów z jakimi się pacjent zgłasza, bierzemy pod uwagę również intensywność zmian i rodzaj wykonywanej pracy (siedząca czy stojąca), która ma olbrzymie znaczenie w trakcie terapii. Proces leczenia uzależniony jest od głębokości zmian , jak np.: modzele czy czasu ich trwania np.: grzybica stóp. Pacjent większość zabiegów , takich jak masaż , dezynfekcja , moczenie stóp w solach, wykonuje sam w domu i ma je rozpisane w indywidualnych zaleceniach.

W trakcie całego procesu leczenia 3- 6 miesięcy, zalecane są 2-3 wizyty w naszej przychodni, które polepszają stan stóp.

Bezpośrednio po zabiegu:


Opracowanie płytki paznokciowej:

Starsi pacjenci mający problem z wrastającymi paznokciami, grubymi i sprawiającymi kłopoty w normalnym funkcjonowaniu, znajdą możliwości pomocy u naszych podologów przy wykonaniu specjalistycznego zabiegu – opracowania paznokci.

Wielokrotnie w trakcie zabiegów, okazuje się, że pacjent ma ukryte ranki, odciski lub inne miejsca wywołujące ból lub dyskomfort w chodzeniu.

Pacjentom starszym proponujemy szybkie i proste rozwiązania obcięcia paznokci, dezynfekcji i oszlifowania zrogowaciałych paznokci. Natłuszczenie olejkami przeciwgrzybicznymi przywraca blask paznokci i zabezpiecza ich strukturę.

Osoby starsze zdecydowanie rzadziej mogą odwiedzać specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp z racji wolnego odrastania paznokci.

Pocket

Copyrights Centrum Stopy Agnieszka Głuszczak