Leczenie ran

Po skaleczeniach, operacjach czy w wyniku niektórych chorób chronicznych mogą tworzyć się rany. Niektóre z nich mają charakter ostry i goją się najczęściej do 7 dni. Warunkiem jest tylko prawidłowa pielęgnacja oraz zachowanie odpowiednich zasad higieny. Jeśli się jednak rany się nie goją, wówczas można przypuszczać, że są efektem poważnej choroby, jaka toczy się w organizmie.
Niektóre urazy skóry mają także charakter przewlekły, wynikający np. z konkretnego schorzenia. Ten stan dotyczy głównie osób starszych, u których regeneracja tkanek jest już znacznie gorsza. Źle leczona cukrzyca, niewydolność żylna to przykładowe schorzenia, z których powodu mogą tworzyć się rany trudne do samodzielnego wygojenia. Podobnie jest z oparzeniami, ranami pooperacyjnymi itd. Wówczas lepiej skorzystać ze specjalistycznej pomocy w tym zakresie. Taką można znaleźć w naszej przychodni, gdzie leczeniem ran zajmują się najlepsi lekarze. Oferujemy fachową pomoc w różnych przypadkach m.in. w: oparzeniach, owrzodzeniach, odleżynach, ranach pooperacyjnych, po amputacjach oraz w sytuacji, gdy potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja stomii.
Do naszej przychodni mogą zgłaszać się pacjenci z różnymi przypadkami. W galerii zamieszczonej na stronie można zapoznać się z przykładowymi efektami leczenia ran.
Pocket

Copyrights Centrum Stopy Agnieszka Głuszczak