Nasi specjaliści

Agnieszka Głuszczak
Specjalista leczenia ran
podiatrii I podologii & stomii
Licencjat, dyplomowana pielęgniarka ukończyła szkołę medyczną o
specjalności: Pielęgniarstwo i Ochrona Zdrowia
Posiada uprawnienia do leczenia i pielęgnacji ran na terenie UE i UK.
Członek Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran
Kursy zawodowe – szkolenia z uprawnieniami:
Państwowe kursy specjalistyczne:
- 2017 – Długoterminowe dostępy naczyniowe – użytkowanie portów naczyniowych
- 2017 – Kaniulacja naczyń żylnych obwodowych
- 2015 – Edukator cukrzycy
- 2014 – Obrzęk Limfatyczny w Chorobie Nowotworowej
- 2008 – Leczenie Ran
- 2007 – Instruktor Praktycznej Nauki Zawodu – szkoleniowiec medyczny
- 2007 – Leczenie Ran
Ponadto:
- 2014 – szkolenie Wyjałowienie Stomii i Pielęgnacja
- 2014 – kurs aplikacji implantu Podoklamra do korekcji wrastających paznokci
- 2006 – kurs podologiczny z metod zakładania klamer drutowych 3TO i VHO
Specjalista leczenia ran i pielęgnacji stóp z prawie 20 letnim doświadczeniem, która z zamiłowaniem i olbrzymim zaangażowaniem zajmuje się leczeniem pacjentów z trudno gojącymi się ranami. Doświadczenie i praktykę nabyła w ośrodkach w Europie i kraju, gdzie zainspirowana zabiegami podologiczno – podiatrycznymi, sprowadziła usługi do Polski.
Pierwsza placówka autoryzowana przez firmę 3M do pielęgnacji stóp i leczenia ran, którą stworzyła w Łodzi była wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt i materiały.
W roku 2003 gabinet stał się wzorcowym i pierwszym miejscem tego typu, gdzie zdobyła pierwsza nagrodę na XII targach ,,Kryształowa Wenus.”
Sukcesy w leczeniu ran w oparciu o europejskie standardy, pozwoliły na stworzenie kolejnego miejsca w Warszawie, gdzie Agnieszka Głuszczak przeprowadza zabiegi. Pacjenci z całego świata przybywają, aby leczyć komplikacje pooperacyjne, przewlekłe owrzodzenia i przetoki i tzw. trudne rany.
Pomysłodawczyni innowacyjnych systemów do korygowania wrastających paznokci za pomocą klamer drutowych, pelot na śródstopie i separatorów do korygowania palucha koślawego.
Prelegentka w licznych wystąpieniach medycznych dla środowiska lekarsko – pielęgniarskiego. Organizatorka pokazów i szkoleń. Autorka artykułów dla prasy farmaceutycznej i medycznej.
Konferencje medyczne/ Zjazdy lekarske / Wystąpienia publiczne:
- 2020 Łańsk – Konferencja i warsztaty „Wokół stomii 2020”
- 2019 Warszawa – IV Ogólnopolskim forum zielarskim: „Fitoterapia chorób onkologicznych w świetle badań”
- 2018 Nadarzyn – III edycja konferencji „Wokół stomii”
- 2018 Emiraty Arabskie – Abu Dhabi – IX Konferencja leczenia ran, wykład: Leczenie i pielęgnacja ran za pomocą specjalistycznych metod i opatrunków długoterminowanych
- 2018 Wrocław – II Konferencja limfologiczna, wykład: Leczenie i pielęgnacja ran w obrębie kończyn dolnych za pomocą specjalistycznych opatrunków i kompresji.
- 2015 Gryfice – Dźwirzyno – Zjazd XII Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń, wykład: Specjalistyczne leczenie powikłanych ran pooparzeniowych.
- 2012 Kraków – Kongres LNE wykład: Pielęgnacja i leczenie ran w obrębie kończyn dolnych.
- 2012 Warszawa – Kongres Medycyny Rodzinnej, wykład pt.: Kompleksowa opieka nad raną w kończynach dolnych.
- 2012 Bydgoszcz – Kongres Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran , sesja plakatowa pt.: Kompleksowe postępowanie z raną w kończynach dolnych.
- 2011 Mikołajki – Kongres Medycyny Rodzinnej, wykład pt.: Leczenie i pielęgnacja ran w obrębie kończyn dolnych.
- 2011 Mikołajki – Polskie Towarzystwo Leczenia Ran, wykład pt.: Podologia – specjalistyczna pielęgnacja i leczenie stóp.
- 2011 Łódź – Forum Młodych – Polskie Towarzystwo Dermatologiczne, wykład: Podologia – specjalistyczna pielęgnacja stóp i leczenie ran.
- 2011 Toruń – Ogólnopolska konferencja medycyny paliatywnej, Forum onkologii i psychoonkologii, wykład: Specjalistyczna pielęgnacja stóp i leczenie ran w kończynach dolnych.
- 2010 Jastarnia – Kongres Polskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowo – Goleniowego, wykład pt.: Pielęgnacja i leczenie zmian skórnych w obrębie stopy.
- 2010 Łódź – Kongres Medycyny Rodzinnej, wykład pt.: Podologia – nowoczesne rozwiązywanie zmian w obrębie stóp. Diagnoza – odpowiednia pielęgnacja i leczenie.
- 2009 Bydgoszcz – Kongres Naukowo – Szkoleniowy Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran, wykład pt.: Podologia – nowoczesne rozwiązywanie problemów stóp. Zaopatrywanie ran pielęgnacja i leczenie.

Lek. med. Anna Dąchór
Chirurg ogólny
Nr PWZ: 8563832
Absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie.
Członek Towarzystwa Chirurgów Polskich i Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.
Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej. Dyplom Lekarza uzyskała w 1995 roku. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w Szpitalu Chirurgicznym i Szpitalu Wojewódzkim w Legnicy, w Jaworskim Centrum Medycznym, w EMC Instytut Medyczny w Kamieniu Pomorskim – na stanowisku asystenta i z-cy ordynatora, w oddziale Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej WSCU św.Anny w Warszawie, w WIML w Warszawie. Oprócz pracy w szpitalnych oddziałach chirurgicznych pracowała i pracuje w pogotowiu ratunkowym Medicover oraz Centrum Medycznym Enel-Med. Doświadczenie zawodowe zbudowała pracą wśród chorych, na salach operacyjnych, a także uczestnicząc w licznych zjazdach i spotkaniach szkoleniowych, organizowanych zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju.
Jest członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich i Polskiego Towarzystwa Flebologicznego. Posiada umiejętności w zakresie chirurgii małoinwazyjnej, technik laparoskopowych, jak również w leczeniu chorób naczyń żylnych w tym skleroterapii.
Pasją poza medycyną są podróże, dobra książka, przygotowywanie niestandartowych potraw.

dr n. med. Ewa Pogonowicz
Ortopeda – Traumatolog
Nr PWZ: 2181821
Jest specjalistą ortopedii i traumatologii narządów ruchu.
W 2005 roku ukończyła Uniwersytet Medyczny w Łodzi.
Dr n. med. Ewa Pogonowicz zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób narządu ruchu oraz urazów. Przeprowadza także zabiegi chirurgiczne w obrębie narządów ruchu.

Renata Kurowska
Specjalista leczenia ran i diabetologii
Dyplomowana pielęgniarka 4121931P
Posiada długie doświadczenie kliniczne i praktykę w profesjonalnej pielęgnacji pacjentów. Specjalista leczenia pacjentów chorych na cukrzycę w ciężkich i przewlekłych stanach. Cechuje się dużą empatię i wrażliwością przy zabiegach. Bardzo delikatna przy iniekcjach – zastrzykach i wlewach dożylnych. Doskonale zorientowana w nowościach dotyczących leczenia cukrzycy i innych chorób metabolicznych.
Dzięki swojemu zaangażowaniu i pasji w leczenie i pielęgnację chorych, cały czas rozwija swój warsztat z zakresu leczenia ran i podiatrii.
Dr n. med. Alicja Rudek
Diagnosta laboratoryjny: Nr PWZ: 6044
Absolwentka Uniwesytetu Łódzkiego Wydz. Biologii; Studium Analityka Medyczna w Warszawie;
Praca doktorska: Uniwesytet Medyczny w Lublinie Wydz. I Lekarski z Oddz. Stomatologii
Audytor wewn. Systemu Zarządzania Jakością, Studium Menadżerskie w Służbie Zdrowia
Liczne certyfikaty potwierdzające zdobywane kompetencje zawodowe, udział w licznych sympozjach naukowych, konferencjach i spotkaniach w ramach PTDL i PTP.

Dr n. med. Barbara Kuczyńska
Dietetyk Kliniczny
Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Wydziału Lekarskiego II, kierunku Dietetyka.
Obecnie:
- Koordynator Poradni Żywienia Dojelitowego i Pozajelitowego w Warunkach Domowych oraz
- Asystent w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Onkologii Gastroenterologicznej, Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego UM w Poznaniu.
- Uczestnik krajowych i zagranicznych kursów z zakresu m.in. żywienia klinicznego, leczenia niewydolności przewodu pokarmowego.
- Autor publikacji oraz doniesień zjazdowych z zakresu żywienia klinicznego, żywienia okołooperacyjnego w chirurgii przewodu pokarmowego, chirurgii bariatrycznej.
Działalność zawodowa związana jest przede wszystkim z leczeniem żywieniowym pacjentów, z niewydolnością przewodu pokarmowego oraz żywieniem okołooperacyjnym w chirurgii gastroenterologicznej, w tym opieką dietetyczną pacjentów bariatrycznych (poddanych chirurgicznemu leczeniu otyłości olbrzymiej), a także chorych onkologicznych. Jako członek Zespołu ds. Żywienia Klinicznego zajmuje się również planowaniem oraz wdrażaniem terapii żywieniowej pacjentów w różnych sytuacjach klinicznych oddziałów Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego UM w Poznaniu.

Andrzej Pawelec
Masażysta dyplomowany
Specjalista masażu i fizjoterapii z wieloletnim doświadczeniem. Zajmujacy się usprawnianiem pacjentów przy pomocy technik McKenziego z wykorzystaniem ćwiczeń oporowych z taśmami Thera Band oraz reflesoterapii.